عکس های دیدنی|عکسهای دیدنی|عکس های دیدنی و جالب|عکس دیدنی|عکس

ضعف جنسي آقايان

بي‌ميلي جنسي يكي از انواع شايع اختلال‌هاي جنسي، به ويژه در زنان، است كه البته در مردان نيز بروز مي‌كند. فردي كه به اين اختلال جنسي مبتلا مي‌شود، تصورات و تخيلات جنسي و رغبت و تمايل خود را به فعاليت جنسي از دست مي‌دهد….

بي‌ميلي جنسي ممكن است از ابتداي بلوغ تظاهر کند يا در درازمدت و پس از مدتي طولاني بروز كند. توجه به اين موضوع نيز ضروري است كه آيا بي‌ميلي جنسي فقط نسبت به همسر اتفاق افتاده يا فرد نسبت به همه افراد جنس مخالف چنين حسي دارد.

در اغلب موارد، بي‌ميلي جنسي يا سردمزاجي در مردان منشا و علت رواني دارد اما ممكن است بر اثر بيماري‌هاي جسمي هم بروز كند. در مردان مبتلا به بي‌ميلي جنسي، در صورتي كه بيماري آشكاري مانند بيماري قلبي‌عروقي، دردهاي مزمن و نظاير آن وجود نداشته باشد، بايد غدد جنسي، هيپوفيز و تيروييد از نظر اختلال‌هاي هورموني احتمالي بررسي شود. همچنين بي‌ميلي جنسي در مردان به علت بيماري‌هاي روان‌پزشكي مانند افسردگي و اختلال‌هاي اضطرابي به وفور مشاهده مي‌شود.

بي‌ميلي جنسي بدون علت جسمي

گروه عمده‌اي از مردان كه به علت بي‌ميلي جنسي به كلينيك مراجعه مي‌كنند، به بيماري‌هاي جسمي يا رواني دچار نيستند و علت بي‌ميلي جنسي در آنها را بايد در مسايل ديگري جست‌وجو كرد. بسياري از مرداني كه با بي‌ميلي جنسي مراجعه مي‌كنند، وقتي با دقت بيشتري بررسي مي‌شوند، گاه به اختلال جنسي هم‌زمان ديگري مبتلا هستند. به‌عنوان نمونه، مرداني كه به ناتواني جنسي و اختلال در نعوظ دچار هستند، در صورتي كه براي درمان آن اقدام نكنند، به تدريج ميل و رغبت خود را به روابط زناشويي از دست مي‌دهند.

ناسازگاري‌‌هاي زناشويي نيز از علل ديگري است كه ممكن است باعث مهار و سركوب ميل‌جنسي در مردان شود. اين نوع بي‌ميلي جنسي، ثانويه به ساير مشكلات و اختلال‌هاي خارج از بستر، رخ مي‌دهد.

انواع و اقسام استرس‌ها نيز از ديگر علل مهم كاهش ميل جنسي در مردان به شمار مي‌روند. استرس‌هاي شغلي،اختلال‌هاي خواب، استرس تولد فرزند ناخواسته، استرس‌هاي اقتصادي و نظاير اينها فرد را به بي‌ميلي جنسي دچار مي‌كند. گاهي اوقات، بي‌ميلي جنسي در مردان، ثانويه به بي‌ميلي جنسي همسران آنهاست. ناهماهنگي در مسايل جنسي زن و شوهر از جمله مواردي است كه بايد با مشاوره به موقع زوجين به رفع يا كاهش آن اقدام کرد.

مصرف برخي داروها، سيگار، الكل و مواد مخدر از ديگر علل ابتلا به بي‌ميلي جنسي در مردان است. افزايش سن از جمله علل ديگري است كه به‌طور طبيعي باعث كاهش تدريجي ميل جنسي در مردان مي‌شود.

بايد توجه داشت كه آراستگي و توجه زنان به ظاهر خود نقش عمده‌اي در ميزان تمايلات جنسي همسران آنها دارد. بديهي است كه سائقه جنسي، مانند اشتها به غذا خوردن، تابع برخي ويژگي‌هاي ظاهري زوجين است و همچنان كه رنگ، بو، طعم و ظرف غذا در افزايش اشتها نقش مهمي دارد، توجه زنان به ظاهر و پوشش خود نيز در ميزان تمايلات شوهران آنها اثرگذاراست.

درمان بايد به‌موقع باشد

علل بي‌ميلي جنسي در مردان هرچه كه باشد نيازمند بررسي و درمان به‌موقع است. بي‌ميلي‌هاي جنسي در مردان را به خوبي مي‌توان با شناسايي و رفع علل زمينه‌ساز آن درمان كرد. نكته مهم در درمان بي‌ميلي جنسي مردان اين است كه مبتلايان به بي‌ميلي جنسي نبايد خودسرانه به دارودرماني اقدام كنند زيرا علاوه بر عوارضي كه اين‌گونه داروها در صورت مصرفي بي‌رويه دارند، گاه به علت بي‌توجهي به منشأ بي‌ميلي جنسي بي‌اثر خواهند بود يا به‌صورت مقطعي اثر مي‌كنند. نكته مهم ديگر اين‌كه فرد مبتلا به بي‌ميلي جنسي نبايد به اين اختلال، بي‌توجه باشد زيرا ترك يا كاهش روابط زناشويي به علت اين اختلال، شدت بي‌ميلي جنسي را افزايش مي‌دهد و فرد را در آينده به بحران‌هاي جدي زندگي زناشويي دچار مي‌كند.

سلامت

ضعف جنسي آقايان

persianv

مطالب مرتبط با ضعف جنسي آقايان


 

پسورد فایل:

لینک دانلود -

icon برچسب ها: , ,
  • نوشته: admin
  • تاریخ: 24 جولای 2011
  • بدون نظر
  • Debes estar logueado para postear un comentario